Play off- 1. zápas Benago - Nejzbach 5:3 (3:1)

27.03.2011 21:53

 

Jetbull futsal liga- čtvrtfinále – 1. zápas

Benago Zruč N. S. – 1. Fc nejzbach 5:3 (3:1)

Nejzbach. L. Gerčák, Šimon, Formánek, Novotný, Michalec, Beneš, Unger, J. Gerčák, Lištván, Kadeřábek, Münzberger, Lipavský            Trenér: Páral  Diváků: 400    Rozhodčí: Henych, Melničuk

Branky Nejzbachu: Novotný 2, Michalec

 

V neděli 13.3. byla prvním zápasem zahájena letošní vyřazovací část. Potřetí za sebou je naším soupeřem Benago. Zatím co předloni jsme byli tímto týmem vyřazeni, v minulé sezóně jsme zvítězili a měli si možnost zahrát s Teplicemi o finále. Letos do tohoto souboje jde jako favorit náš soupeř, který v základní části skončil na třetím místě, kdežto my jsme byli šestí. Tento první duel se odehrával před kamerami televize ČT4 a my jsme do něho nastupovali řádně oslabení o dva klíčové hráče – zraněného Kubu Vágnera a pracovně vytíženého Tomáše Váchu. Úvod utkání nasvědčoval jednoznačnému vývoji ve prospěch domácích. Ti se ujali vedení již ve 2. min., kdy Filinger napálil odražený míč nechytatelně do sítě 1:0. Vzápětí  R. Michalec nepokryl A. Simitčiho, ten však jasnou tutovku zazdil . Náš tým se z úvodního domácího tlaku postupně oklepal, hra se vyrovnala a také  my jsme se dostávali před branku Klímy. V průběhu první chvíle  jsme neproměnili několik velmi nadějných šancí, především tutovky Michalce a Münzbergera volali po gólu. V 16. minutě konečně přišlo vyrovnání. Na rohový kop P. Novotného si naběhnul R. Michalec a vyrovnal na 1:1. Chvilkové uspokojení se nám však vzápětí vymstilo. Ještě v téže minutě nástřel před naší branku proměnil Filinger – 2.1. Další změna  skóre přišla v 19. minutě. Jasný faul na Michalce (byl by to 6) zůstal nepotrestán a brejkovou situaci využil Angellot – 3:1.

Druhá půle byla z naší strany o poznání opatrnější. nechali jsme domácím častěji držet míč a čekali na svojí šanci. Hráči Benaga hodně kombinovali, dostávali se i do dobrých brankových příležitostí, ale Géra byl vždy na místě. Udeřilo naopak na druhé straně. Ve 34. minutě si P. Novotný vychutnal Klímu, kdy ho pohybem poslala k levé tyči a míč umístil k pravé 3:2. Toto snížení nás hodně nakoplo a o dvě minuty později bylo vyrovnáno. Ve skrumáži před brankou domácích se nejlépe zorientoval P. Novotný a vyrovnal na 3:3. Jiskřičku naděje nám však brzo zhasl rozhodčí Melničuk, který ještě  v téže minutě posoudil  souboj Kadeřábka s Angellotem jako faul, který byl naneštěstí šestý. Z následného trestného kopu se Filinger nemýlil  a strhl vedení na stranu domácích 3:2. Toto snížení nás hodně nakoplo a o dvě minuty později bylo vyrovnáno. Ve skrumáži před brankou domácích se nejlépe zorientoval P. Novotný a vyrovnal na 3:3. Jiskřičku naděje nám však brzo zhasl rozhodčí Melničuk, který ještě v téže minutě posoudil souboj Kadeřábka s Angellotem jak faul, který byl na neštěstí šestý. Z následného trestného kopu se Filinger nemýlil a strhl vedení na stranu domácích – 4:3. V závěru jsme již hru otevřeli a ve 39. minutě Rick z brejku stanovil konečný výsledek na 5:3 pro domácí.

Z celkového pohledu utkání lze říci, že domácí tentokrát zvítězili zaslouženě. K rozhodčím se vyjadřovat nebudu, je to zbytečné a výsledek se stejně nezmění. Rád bych se ale vrátil k trenérovi Benaga - panu B. Simitčimu. Jeho vyjádření v televizi nebo hodnocení jednotlivých utkání v médiích jsou naprosto mimo realitu. Tento pan úplně ztratil soudnost, jeho arogance a suverenita nezná mezí. Přestože náš oddíl bude brzy slavit 30 let trvání, podle něho vůbec futsal neumíme a neustále se o nás vyjadřuje velmi negativně. Pevně věřím, že ještě letos ho přesvědčíme o opaku. To je totiž náš jediný cíl, zvláště když o titulu je v tomto sportu již dávno rozhodnuto. 

                                                                                                                              Jiří Michalec                              

 

Roman Páral, trenér Nejzbachu: „ Benago vyhrálo 5:3, ale myslím si, že to byl z obou stran kvalitní futsal. Asi rozhodl šestý nakumulovaný faul. Nám se podařilo ze stavu 3:1 dorovnat na 3:3, ale bohužel rozhodčí odpískal šestý faul a Filinger z desítky zvýšil na 4:3. Podle mého názoru to faul nebyl, bylo tam mnohem více horších zákroků na obou stranách. Myslím si, že