Jetbull futsal liga – 4. kolo 1. Fc Nejzbach Vysoké Mýto – Likop Třinec 3:4 (0:1)

09.10.2010 12:46

1. Fc Nejzbach Vysoké Mýto – Likop Třinec

3:4  (0:1)

Nejzbach: Gerčák L., Formánek, Lištván, Chadima, Novotný, Vágner, Unger, Michalec, Gerčák J., Beneš Morong  Trenér: Michalec          Diváků: 420     Rozhodčí: O. Černý, Brejník

Branky Nejzbachu: Novotný, Michalec, Vágner

Ve druhém letošním utkání nás čekal letošní nováček z Třince. Po dvou neúspěšných výjezdech do Prahy, nám velela nutnost vyhrát, popravdě jsme si také nic jiného nepřipouštěli.Skutečnost byla ale zcela jiný a první porážka v Mýtské hale je pro nás nepříjemnou skutečností a velkou bodovou komplikací.

V utkání jsme podali velmi špatný výkon, především v 1. půli jsme si nevytvořili tlak na hostující branku, hráli jsme měkce, nedůrazně a nováčka ligy jsme nechali v klidu bránit. Ten se samozřejmě k ničemu nehnal, trpělivě se bránil a čekal na příležitost ohrozit Géru. To se mu podařilo až v 19. minutě. Odražený míč z nenápadné akce vrátil do sítě Czikán a stanovil na poločasových 0:1.

Ve druhé půli jsme zvýšenou aktivitu za tři minuty skóre otočili. Nejprve P. Novotný v přesilovce srovnal a poté R. Michalec nadvakrát strhl vedení na naší stranu – 2:1. Do 30. minuty se poté zápas měl zlomit definitivně v náš prospěch. Hosty jsme drtili, vytvářeli si jednu šanci za druhou, bohužel koncovka byla žalostná. Ve 31. minutě hosté vyrovnali na 2:2. Velkou zásluhu na této brance měl rozhodčí Černý, který situaci kdy dva hráči dotlačili skluzem Géru do branky posoudil jako gólovou a k údivu všech hostů nepískal faul. Od této chvíle se vkradla do naší hry nervozita, která vyvrcholila naivním šestým faulem J. Vágnera . Z prodloužené penalty ve 37. minutě Goj skóroval a posunul hosty do vedení na 2:3. V závěrečných minutách jsme hráli s Gérou v poli, hosty jsme zatlačili, ale další naše chyba znamenala zvýšení náskoku hostů na 2:4, kdy skóroval Duda. V poslední minutě upravil kosmeticky  skóre J. Vágner a dal zápas konečnou podobu na 3:4. Z naší strany se jednalo o hodně nepovedený zápas, který nám přinesl velké bodové komplikace a hlavně pošramotil sebevědomí hráčů před těžkým výjezdem na Helas do Brna.                    Jiří Michalec