Jetbull futsal liga – 15. kolo Likop Třinec – 1. Fc Nejzbach 4:8 (2:4)

06.01.2011 17:23

Jetbull futsal liga – 15. kolo

Likop Třinec – 1. Fc Nejzbach

4:8  (2:4)

Nejzbach: Šimon, Formánek, Novotný, Michalec, Vágner, Lištván, Vácha, Brychta, Unger, Gerčák J.     Trenér: Páral                Diváků: 190        Rozhodčí: Linhart, Gasnárek

Branky Nejzbachu: Formánek 2, Lištván 2, Novotný, Michalec, Vágner

V posledním zápase kalendářního roku 2010 jsme zajížděli do Třince. Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce to byl jeden s klíčových soubojů o záchranu, hrálo se prakticky o 6 bodů a naše klidnější přečkání vánočních a novoročních svátků. Úvod zápasu a téměř celý první poločas vyšel přesně podle našich představ a taktických pokynů. Úvodní tlak domácích jsme kvalitní obranou eliminoval a naopak jsme se dostávali do nebezpečných protiútoků. Ty jsme měli na rozdíl od minulých zápasů proměnili a již v 8. minutě byl rozdíl tří branek v náš prospěch. I v další části hry jsme si udržovali dostatečný odstup od domácích. Jedinou kaňkou na výborném výkonu v první části byl druhý gól domácích, který padl v posledních sekundách po zbytečném faulu a následném trestném kopu.

Druhá půle byla z pohledu domácích o poznání lepší. Dlouho to však nebylo znát ve skóre. Naopak Lištván zvýšil na uklidňujících 2:5. Jenže poté se opět ukázala slabina našeho týmu. Místo pojištění náskoku, přišel dvougólový výpadek a během jediné minuty jsem se dostali domácí do hry. Naštěstí naši hráči tentokrát neztratili hlavu, udrželi nervy na uzdě a závěr zápasu zvládli excelentně. Třemi brankami v závěru zápasu rozhodli o našem cenném vítězství. Výhra na hřišti soupeře je velmi důležitá, ale nebude mít cenu pokud v dalším záchranářském zápase s Helasem neuspějeme.

Jiří Michalec

Roman Páral, trenér Nejzbachu: „Jsou to strašně důležité body, dá se říct, že se nám podařilo vzdálit sestupovým příčkám. Nenechali jsme se zatlačit a dostali se do tříbrankového vedení. Zápas se nám podařilo dotáhnout do vítězného konce, což je skvělé. Kluci to odbojovali, hráli srdcem, s obrovským nasazením a konečně se jim podařilo střílet branky, což je důležité.“