Chance futsal liga – 8.kolo 1.FC Nejzbach – Balticflora Teplice 2:1 (0:0)

20.01.2013 22:26

Nejzbach:  L. Gerčák, Till – Formánek, Műnzberger, Mareš,  Netolický, Novotný, Jiráský, Semerád, Mich.Brychta, Michalec, Vágner, Krátký, Forgáč      Trenér: Páral     Diváků: 450

Rozhodčí : O.Černý, Milner, Schmeiser     Branky Nejzbachu :  Mareš, Novotný

V úterý 20.11. jsme přivítali profesionální  mužstvo z Teplic. Balticflora, které se v první třetině soutěže nedařilo podle jejich představ se v reprezentační přestávce posílila o tři Brazilce (Taverna, Sidney, Pereira) a vrátil se Salák. V dresu Nejzbachu se také představila nová posila – Michal Mareš ml. Karty před utkáním byly rozdány. Teplice chtěli Nejzbach přeskočit v tabulce, naopak Nejzbach chtěl hostů odskočit na rozdíl 5 bodů. Začátek zápasu byl z obou stran velmi opatrný, vyrovnaný. Zhruba od poloviny první půle začala obě mužstva přidávat na tempu a vytvářela si šance, které však spolehlivě pochytali oba brankáři. V největší šanci se v 19.min. ocitl Salák , ale ani on nepřekonal Libora Gerčáka.  Ve druhé půli se začali na palubovce dít věci. Velkou šanci měl hned v úvodu Vágner, na druhé straně se před Gerčákem ocitl sám Tolstov. V dalších šancích byli postupně Brychta, Semerád, Mareš, ale co se nepovedlo Nejzbachu, povedlo se na druhé straně Teplicím. Ve 29.min. vystřelil Pakhomov a Sidney jeho střelu tečoval do sítě – 0:1. Na vyrovnání se nečekalo dlouho. Ve vápně byl faulován Netolický, k penaltě se postavil Mareš a tvrdou střelou vyrovnal – 1:1. Domácí dokonali obrat za třiadvacet sekund. Krásnou kombinaci předvedli Vágner s Novotným, který podél brankáře vsítil druhý gól Nejzbachu – 2:1. Od této chvíle hráli hosté power-play ale obrana Nejzbachu si počínala dobře a nedovolila Balticfloře vyrovnat, i když míč několikrát jen těsně minul branku…