9. kolo Balticflora Teplice – 1. FC Nejzbach 4:2 (2:1)

06.11.2009 00:00

Balticflora Teplice – 1. FC Nejzbach 4:2 (2:1)

Nejzbach: L. Gerčák, Horyna – Formánek, Novotný, Michalec, Unger, J. Vágner, Jelínek, Lištván, J. Vágner, J. Gerčák, Zachař                Trenér: Páral     Diváků: 300        Rozhodčí: Henych, Lasch             Branky Nejzbachu: Formánek, Novotný

Velmi těžkou listopadovou sérii čtyř utkání na hřištích soupeře jsme zahájili v Teplicích. V nádherné hale před téměř vyprodaným hledištěm jsem předvedli velmi dobrý výkon, bohužel s výsledkem, který nás moc neuspokojuje. V první půli jsem od prvních minut domácí zaskočili agresivní hrou. Hráči Balticflory se nemohli dostat do tempa a byli vcelku neškodní, pouze v 9. min. vyšla „domácím“ brazilcům nařážečka a Evandro vstřelil úvodní gól utkání – 1:0. Naši hráči pokračovali v aktivní hře a to se nám vyplatilo ve 14. minutě. Pavel Formánek vystihl nepřesnou nahrávku, vypíchl míč a po sólu přes polovinu hřiště vyrovnal – 1:1. V dalších minutách jsme byli jasně lepší, měli několik vyložených šancí, bohužel bez gólového efektu. Nedáš dostaneš. Zřejmě rozhodující moment utkání přišel ve 20. minutě. Dlouhý odkop domácího gólmana zpracoval za zády J. Lištvána Yakimenko a míčem odraženým od kolena překonal Géru – 2:1. Ve druhé části hry jsme se chtěli pokusit něco s výsledkem udělat. Domácí se však zlepšili o 100 % a žádný zvrat v utkání nepřipustili. Podstatně zlepšili pohyb a využili špatného bránění P. Novotného. První dvě jejich šance ještě Géra stačil zneškodnit, ale na tu třetí již nestačil. Ve 28. min. zvýšil Graciano na 3:1. Při tomto stavu jsme se pokusili trochu hru otevřít, ale to byla voda na domácí mlýn. Ve 33. min. předvedl báječný ťukes a Evandro do prázdné branky zvýšil 4:1. Ještě v téže minutě P. Novotný dělovkou snížil na 4:2. Závěr utkání byl již v poklidu, my jsme se sice snažili, ale domácí slepenec hráčů ze šesti zemí zvrat nepřipustili. Teplice vyhráli zaslouženě, pro nás je škoda nevyužitých šancí v první půli. Druhá část hry již byla jasně v režii domácích.