8. kolo 1. FC Nejzbach – Torf Pardubice 4:0 (2:0)

23.10.2009 00:00

Nejzbach: L. Gerčák, Horyna – Formánek, Lištván, Novotný, Chadima, Unger, J. Vágner, Jelínek, Vácha, Zachař, J. Gerčák                Trenér: Páral     Diváků: 300       Rozhodčí: Sebök, Molík

Branky Nejzbachu: Novotný, Formánek, Lištván, Vácha

První drby pardubického kraje se odehrálo v 8. kole. Na domácí palubovce jsem přivítali dalšího tradičního soupeře Torf Pardubice. Hosté se v současné době krčí ve spodních patrech tabulky. Nicméně disponují kvalitním týmem, ve kterém převažují talentovaní mladíci. Povinnost nám sice velela v domácím prostředí zvítězit, ale z utkáni jsme měli dost velký respekt. Hráči  Torfu totiž v zápasech s Teplicemi a Chrudimí předvedli velmi  dobré výkony a pouze neproměňování šancí je připravilo o lepší výsledky. Důležitý byl vstup do utkání a ten také nakonec byl jedním z klíčových momentů. P. Novotný, ač byl osobně bráněn, zužitkoval hned první výbornou nahrávku P. Formánka. Ve 2. minutě se rychle obtočil kolem hostujícího obránce a nekompromisně zavěsil – 1:0. Vyrovnaný boj se odehrával i v dalších minutách, diváci viděli rychlý futsal velmi dobré kvality. Hosté se snažili dostávat do šanci, ale celý náš tým pracoval spolehlivě a dobře bránil. Ve 13. min. přišel opět parádní moment utkání. Další skvělá spolupráce P. Formánka s P. Novotným přinesla změnu skóre. Náš pivot vrátil gólovou přihrávku kapitánovi a ten se nemýlil – 2:0. Zbytek úvodní části probíhal v poklidu, jediný vzruch přinesla poslední minuta, kdy  hosté po naší chybě netrefili prázdnou  branku. Úvodní část druhé půle se odehrávala ve znamení aktivity hostujících hráčů. Některé jejich akce byli velmi pěkné, ale naštěstí pro nás je hráči Torfu nedotáhli do konce. Byli jsme pod znatelným tlakem běhavého soupeře, ale náš tým pracoval spolehlivě a zvrat nepřipustil. Rozhodnutí padlo ve 30. minutě. Naše útočná snaha byla podpořena Gérou, který se vytáhl téměř na útočnou půli a rozdával skvělé přihrávky. Z jedné takové J. Lištván přešel přes dva protihráče a nedal Dufkovi v brance Torfu šanci – 3:0.  Za tohoto stavu se hosté snažili alespoň o kosmetickou úpravu stavu, ale na náš tým nestačil. Ve 34. min. byl v pokutovém území sražen T. Vácha a sám postižený z penalty nemýlil – 4:0. V závěru utkání jsem několik šancí neproměnili, ale v obraně jsem Gérovi konečně pomohli uhájit čisté konto. Naše vítězná série pokračuje a po 8. kole se hřejeme na bronzové příčce, což je velmi potěšující.. V listopadu vyjíždíme za velmi těžkými soupeři a sami jsme hodně zvědaví, jak tato konfrontace dopadne. Nic to však nemění na faktu, že takto dobře rozjetou sezónu jsem ještě nikdy neměli….