5. kolo CCM Jistebník – Nejzbach Vysoké Mýto 1:5 (0:1)

02.10.2009 00:00

CCM Jistebník – Nejzbach Vysoké Mýto  1:5  (0:1)

Nejzbach: L. Gerčák, Horyna – Formánek, Novotný, Chadima, Unger, J. Vágner, Jelínek, Lištván, J. Vágner, Štancl, J. Gerčák                Trenér: Páral     Diváků: 200        Rozhodčí: Linhart, Venc

Branky Nejzbachu: Jelínek, Vácha, Vágner, J. Gerčák

Páté kolo nám za soupeře určilo tradičního rivala ze severu Moravy, tým Jistebníku. Domácí hrají poslední roky své zápasy v nové hale v Brušperku a nám se tam ještě nikdy nepodařilo bodovat. Cíl byl tedy jasný, pokusit se tuto špatnou sérii přerušit, neprohrát a udržet si v tabulce místo mezi nejlepšími týmy soutěže. Úvod utkání nám vyšel dle očekávání, již ve 3. minutě jsme se ujali vedení. Výhoz Séry přes celé hřiště umístil hlavou do sítě T. Vácha. Následné minuty a prakticky celý poločas nás domácí zatlačili do hluboké defenzívy. Usilovně se pokoušeli vyrovnat, naštěstí pro nás bez úspěchu. V některých šancích Jistebníku jsme měli velké štěstí, ostatní zlikvidoval pozorný Géra nebo naše obrana.  Dopředu jsme toho moc nevymysleli a prakticky branku domácích neohrozili, naše hra v první části nebyla vůbec dobrá. Ve druhé půli v úvodních minutách tlak „fialek“ pokračoval, hýřili pohybem a po zásluze Kornákem ve 22. minutě vyrovnali na 1:1. V této části utkání se zápas rozhodoval. Naštěstí se naši hráči konečně dostávali do tempa a odměna přišla ve 29. a 30. minutě, kdy jsme domácí dvakrát z brejku rozesmutněli. Na 1:2 upravil O. Jelínek po spolupráci s T. Váchou a na 1:3 zvýšil bombou J. Lištván poté, co domácí gólman vyrazil střelu P. Novotného. Otřesení hráči Jistebníku se pokusili hrát s pěti v poli, snaha byla však marná. My jsem se dostali do klidu a v pohodě kontrovali průběh. Ve 36. minutě zvýšil J. Gerčák po spolupráci s P. Novotným na 1:4. Konečné skóre na 1:5 stanovil střelou přes celé hřiště J. Vágner. Výsledek je pro domácí hodně krutý, ale branky jsme dávali my a ty se počítají. Z našeho týmu byl tradičně vynikající Géra, velmi dobře zahráli všichni ze druhé čtyřky a výborný byl opět J. Lištván, který hýřil pohybem. Díky tomuto vítězství jsme potvrdili skvělí vstup do soutěže a jen tak dále…                                                                                          Jiří Michalec