4. kolo 1. FC Nejzbach – Bohemians 1905 5:4 (3:1)

25.09.2009 00:00

1. FC Nejzbach – Bohemians 1905 5:4 (3:1)

Nejzbach: L. Gerčák, Horyna – Formánek, Lištván, Novotný, Chadima, Unger, J. Vágner, Jelínek, Vácha, Zachař, J. Gerčák                Trenér: Páral     Diváků: 300        Rozhodčí: Černý M., Brejník

Branky Nejzbachu: Lištván 2, Novotný, Jelínek, Formánek

Ve 4. kole 1. futsalové ligy jsme na naší palubovce přivítali druhého nováčka soutěže, tým Bohemians Praha 1905. V tomto utkání jsme byli mírnými favority, hosté doposud získali pouze dva body, utkali se však s velice silnými soupeři, se Slávií, Teplicemi a Chrudimí. Úvod nám na rozdíl od zápasu s Tangem vyšel velmi dobře, perfektně jsme ho zvládli a ve 2. minutě jsme vedli 2:0. Skóre otevřel P. Novotný po spolupráci s M. Chadimou a druhou trefu P. Novotný nahrál J. Lištvánovi. V dalším průběhu utkání jsme díky zatažené obraně dvoubrankový náskok v pohodě uhájili a pokoušeli se udeřit z rychlých protiútoků. To se nám podařilo v 18. minutě, kdy O. Jelínek dorazil střelu T. Váchy. Hosté v první půli mnoho furalového umění neukázali, nás tento průběh zápasu dokonale uspal a samozřejmě přišel trest. V 19. minutě jsme špatně pokryli hráče soupeře při rohovém kopu a Šnídl upravil na poločasových 3:1.

Druhá půle byla opakem první, vcelku nudné. Týmy zvýšili důraz v osobních soubojích, rychlost, na hřišti se začalo pěkně jiskřit a diváci se dostali konečně do varu. Hosté ztratili ostych, vycítili šanci a začali nám lze zatápět. Hned ve 22. minutě Slunéčko z penalty snížil na 3:2 a drama bylo na světě. My jsme se nemohli dostat do hry, hodně jsme znejistěli a potrestání přišlo ve 26. minutě. Slunéčko se obtočil kolem P. Formánka a vyrovnal na 3:3. Paradoxně tento gól naše hráče nakopl, začali dřít, vyhrávat osobní souboje a vytvářet si řadu šancí. Ve 34. minutě se zopakoval P. Novotný spolupráci s J. Lištvánem a ten strhl vedení na naší stranu – 4:3. Hosté se několikrát se štěstím ubránili a nakonec ve 36. minutě Šnídl tečovanou střelou vyrovnal na 4:4. Rozhodující moment utkání přišel ve 39. minutě, kdy kapitán P. Formánek zužitkoval nahrávku P. Novotného a dal propuknout naší radost – 5:4. Diváci viděli kvalitní utkání zejména druhou půli si pěkně užili. Naši hráči zvládli skvěle úvod zápasu, poté vypadli z tempa a byly problémy. Naštěstí vydařeným závěrem díky obrovské bojovnosti strhli vítězství na naší stranu.                                                                                                   Jiří Michalec