3. kolo Olympik Mělník – Nejzbach Vysoké Mýto 5:8 (2:6) 13.09.09

13.09.2009 00:00

Olympik Mělník – Nejzbach Vysoké Mýto 5:8 (2:6)

Nejzbach: Gerčák, Horyna – Formánek, Novotný, Chadima, Unger, j. Vágner, Michalec, Jelínek, Zachař             Trenér: Páral                Diváků: 160        Rozhodčí: Lasch, Kresta

Branky Nejzbachu: Novotný 3, Vácha 2, j. Vágner 2, m. Chadima

S cílem odčinit nešťastnou porážku s Tangem jsme nezvykle v nedělní ráno odjížděli na utkání s Olympikem  Mělník. Soupeř hraje svoje zápasy v hale v Neratovicích a po dvou kolech byl bez bodu. Nečekal nás lehký soupeř a zvláště jejich trenér Stříž v předzápasových rozhovorech plánoval téměř jisté vítězství. Úvod utkání také tento předpoklad naplňoval. Hned z prvního útoku domácích zahřmělo a ve 27. vteřině to bylo 1:0. Zahajovací minuty našemu týmu vůbec nevyšli, hráči Mělníka se snadno dostávali před naší branku a jen díky Gérovi jsme neinkasovali další góly. Náznak obratu přišel v 6. minutě, domácí neproměnil jasnou tutovku a z protiútoku se po nahrávce P. Formánka trefil P. Novotný – 1:1. Po vyrovnání se naše hra zlepšila, zrychlili jsme pohyb a začali jsme diktovat tempo utkání. Zápas se poté prakticky rozhodl mezi 10. a 12. minutou. Nejprve P. Novotný dvakrát překonal domácího gólmana a pak T. Vácha dorážkou z tresného kopu zvýšil na 1:4. Definitivní K.O. zasadil M. Chadima v 15. minutě – 1:5. Domácí ještě snížili po hrubce R. Michalce, ale poločasové skóre na 2:6 uzavřel J. Vágner z trestného kopu.

Taktika druhého poločasu byla jasná, ubránit stav a pokusit se z rychlého protiútoku skórovat. Domácí se snažili co nejdříve snížit, ale to se jim podařilo až ve 30. minutě – 3:6. Vítr z plachet jsme jim ovšem vzali ve 33. a 34. minutě, kdy J. Vágner a T. Vácha posunuli skóre na 3:8. V závěru utkání se naši borci zbytečně snažili vstřelit desítku a zapomínali bránit. Dovolili tak domácím snížit na 5:8. V hodnocení lze vyzdvihnout výborný týmový  výkon, kdy jeden hráč dřel za druhého. Zbytečně jsme však dovolili Mělníku upravit v závěru skóre. Důležité jsou ale body a ty s námi cestovali do Mýta. Takže spokojenost……..                                                                                                                                          Jiří Michalec