2. kolo 1. FC Nejzbach – Tango Brno 1:4 (1:2) 4.9.2009

04.09.2009 00:00

1. FC Nejzbach – Tango Brno 1:4 (1:2)

Nejzbach: Gerčák, Horyna – Formánek, Novotný, Chadima, Unger, J. Vágner, Michalec, Jelínek, Štancl, Zachař                Trenér: Páral     Diváků, 380        Rozhodčí: Kresta, Brejník

Branku Nejzbachu: Vácha

Ve druhém kole 1. futsalové ligy jsme na domácí palubovce přivítali ambiciozního nováčka brněnské Tango. Naše sestava doznala několik změn, protože díky zranění jsme přišli o J. Lištvána a P. Münzbergera, navíc se zdravotními problémy nastoupil P. Formánek. Celá naše týdenní příprava směřovala k úvodnímu utkání, kdy jsme nabadali hráče ke koncentraci a zodpovědnosti od prvních minut. Začátek zápasu byl jak ze zlého snu. Za necelé dvě minuty jsme prohrávali 0:2. Nejprve jsme nepokryli nastřelený autový kop, poté odražený centr hostující hráč uklidil do sítě bezmocného Géry. Jak se ukázalo ten hrozný vstup do utkání byl jeden z hlavních důvodů naší porážky. Hráči od této chvíle začali hosty doslova drtit, zatlačili je do hluboké defenzívy a udělali si z branky Tanga střelnici. Mělo to však jednu velkou chybu, pálili jsme slepými. Naší jedinou branku vsítil P. Vácha po přihrávce R. Michalce. Ostatní pokusy minuli branku, razítkovali tyče nebo je zneškodnil výborný gólman hostí.

Druhá půle pokračovala ve stejném stylu. Vyrovnání viselo na vlásku, ale v tomto zápase byla branka hostí doslova zakletá. Náš tlak se postupně stával platonickým a zvláště poté co jsme začali hrát s vysunutým Gérou, hra upadla do stereotypu bez nápadu. Hosté toho samozřejmě využili a dvěma brejky ve 34. a 37. minutě rozhodli o naší porážce 1:4. Výsledek je pro nás hodně krutý. Hosté toho kromě výborné obrany mnoho nepředvedli a šťastně zvítězili.  Slabou útěchou pro nás je vynikající 30 minutový výkon, kdy jsme jasně dominovali, bohužel jsme pohořeli na neproměňování šancí.                                                                                                                                                                                   Jiří MIchalec