19. kolo Benago Zruč n.S. Vysoké Mýto 7:6 (3:3)

08.03.2012 21:30

V dohrávce 19.kola 1 CL jsme ve středu odjížděli do Zruče na palubovku našeho tradičního soupeře Benaga. V sestavě chybělo z různých důvodů několik hráčů základu a tak s námi cestovali mladíci z osmnáctky O.Forgáč a M.Brychta. Oba se společně s M.Jiráským postupně dostali do hry a určitě nezklamali. Pokud v tréninkovém úsilí nepoleví jsou jistě příslibem do dalších let. Domácí byli na rozdíl od nás kompletní v čele s Kolumbijcem Angellotem a na milost vzatým Filingrem. I přes to vše jsme dlouho sahali minimálně po bodu. Nakonec však Benago dvě minuty před koncem strhlo vítězství na svoji stranu. První gól padl již ve 3.minutě, kdy si P.Műnzberger po nedorozumění s Gérou dal vlastňáka - 1:0. Vyrovnali jsme v 7.minutě, Petr chybu napravil zužitkováním krásné přihrávky od P.Novotného - 1:1. V rozmezí 10. a 11.minuty jsme domácím odskočili na rozdíl dvou gólů. Nejprve M.Jiráský dorazil míč po chybě domácího gólmana a poté si dal Rodek vlastňáka - 1:3. O minutu později nezachytil J.Zdražil náběh Amraniho a bylo 2:3. Vyrovnání domácích přišlo v 19.minutě a byl to další vlastňák. Nástřel z autu si nešťastně srazil R.Michalec - 3:3.

Kdo si myslel, že se brankostroj ve druhé půli zastaví, byl na omylu. Opak byl pravdou. Již ve 22.minutě krásnou akci P.Formánka doklepl J.Zdražil - 3:4. Ve 27.minutě domácí otočili skóre. Nejprve Brahimi vyrovnal a poté Filinger z trestňáku propálil vše - 5:4. Nám se naopak podařilo otočit skóre mezi 30. a 31 minutou. Z. Dostál vyrovnal dorážkou ve vápně a P.Formánek proměnil prodlouženou penaltu - 5:6. Ve 34.minutě přišlo dle mého názoru rozhodnutí zápasu. P.Formánek špatně vyřešil brejk 3 na 1. Následoval výhoz domácího gólmana, náš kapitán pozdě přistoupil k domácímu hráči a fauloval. Z prodloužené penalty nedal Angellot Gérovi šanci - 6:6. V závěru se domácí nechtěli spokojit s bodem. Hráli s pěti hráči v poli ,dokonale rozebrali naši obranu a Rodek rozhodl - 7:6. Poslední zbytek smůly jsme si vybrali v závěrečných sekundách zápasu. Střela Z.Dostála se nakonec od pravé tyče neodrazila do sítě, ale do pole… Náš tým podal bojovný výkon na hranici jeho možností. Nevyvaroval se však chyb a ty nakonec rozhodly. Za zmínku stojí i vynikající výkon obou rozhodčích. Vzhledem k výsledku Teplic se však nakonec nic moc nestalo a boj o čtvrtou příčku pokračuje….