13. kolo Nejzbach - Bohemians 1905 4:5 (3:4)

10.01.2012 21:10

V pátek 6.1.2012 se hráči společně s fanoušky konečně dočkali opravdu domácího utkání v sezóně 2011-2012. Našim soupeřem byl lepší z dvojice pražských týmů Bohemisans 1905. Ten se v Mýtě představil s řadou reprezentantů z Čech a Slovenska  a diváci viděli oboustranně vynikající futsalové představení. Již úvodní minuty se odehrávali ve vysokém tempu. Naši hráči se pokoušeli soupeře napadat na útočné půli. Několikrát se dostali i do pěkných střeleckých pozic, bohužel bez úspěšného zakončení. Jako blesk z čistého nebe přišel úsek hry mezi 5. a 6. minutou. Do té chvíle vcelku bezzubí hosté dvakrát skórovali. Nejprve využili špatně rozehraný aut a Vodecký se nemýlil – 0:1. O chvíli poté J.Gerčák zachránil míč a skluzem poslal hosty do brejku, Novotný 0:2. Další minuty se zklidnili a my se pokoušeli dostat do hry. Bohužel na propastných 0:3 zvýšil ve 13.minutě opět Vodecký. O minutu později jsme se konečně radovali i my. Formánek ve skluzu snížil na 1:3. O další gól hostů se postaral nejlepší hráč utkání Kopecký. Ten si z našich hráčů udělal slalomové branky a v 17. minutě nedal Gérovi šanci - 1:4. Ještě v téže minutě se nám podařilo snížit. Výhoz Géry do sítě prodloužil M.Semerád – 2:4. O poslední gól první půle se postaral A.Melechovský, který v 19.minutě dělovkou snížil na rozdíl jediného gólu – 3:4.                                                                                                                         Po obrátce se hra ještě o poznání zkvalitnila. Naši hráči měli více míč na svých futsalkách a neustále se snažili dobít soupeřovu svatyni, hosté se spoléhali na brejkové situace. Několikrát před brankou Bohemians byla šance vsítit vyrovnávací gól. Bohužel klíčovou branku opět vstřelili hosté. Ve 29.minutě Vodecký hattrickem poslal Bohemku do dvougólového vedení – 3:5. Závěr zápasu se nesl v duchu drtivého tlaku našeho týmu. Posledních pět minut jsme hráli s Gérou v poli. Vypracovali jsme si řadu střeleckých pozic a vyložených šancí. Jediný gól jsme dali P.Jeníčkem až 8 vteřin před koncem a na vyrovnání již bylo pozdě. Konečný výsledek 4:5 pro hosty byl ale nakonec zasloužený. Hráči Bohemky byli na míči lepší a hlavně se vyvarovali hrubých chyb na rozdíl od našeho týmu. Velkou pochvalu zaslouží ovšem naši borci. Ti se nezměrnou bojovností zasloužili o výbornou kvalitu utkání a chyběl jen kousek, aby neprohráli. V dalším zápase přivítáme silný celek Torfu Pardubice a pokud zopakujeme výkon stejně kvalitní, nejsme bez šance na úspěch.