13. kolo Benago Zruč n. S. – 1. FC Nejzbach 2:3 (0:2)

28.11.2009 00:00

Benago Zruč n. S. – 1. FC Nejzbach 2:3 (0:2)

Nejzbach: L. Gerčák, Horyna – Michalec, Brychta, Unger, J. Wágner, Jelínek, Lištván, J. Gerčák, Vácha, Bakeš, Chadima                     Trenér: Páral  Diváků: 350   Rozhodčí: Henách, Novotný

Branky Nejzbachu: Vácha 2, Brychta

Na poslední listopadové utkání jsme dávali velmi těžko naši sestavu do kupy. Chřipková epidemie se nevyhnula ani nám, navíc někteří hráči jsou zraněni a tak v sobotu v poledne nebylo vůbec jisté, kdo vlastně pojede. Zároveň tento den totiž hrála i naše rezerva. Poprvé do sestavy „A“ dostal Martin Brychta a doplnil tak druhou čtyřku. Volba to byla velmi dobrá, protože předvedl kvalitní výkon, vstřelil jeden gól a zvýšil tolik potřebnou hráčskou konkurenci v týmu.  Domácí Benago bylo naopak posíleno dalším Brazilcem a do týmu přišli i noví hráči včetně Rodka z Jistebníku. V jejich prospěch a roli favorita potvrzoval i fakt, že jsme v hale ve Zruči ještě nikdy nevyhráli. Naši borci však nebrali na papírové předpoklady žádné ohledy. V první půli jsem předvedli výbornou defenzivu. Veškeré náznaky střel nebo šancí likvidovala obrana, co prošlo bez problémů Géra. Oba naše góly vstřelil T. Vácha a byly prakticky stejné. Ve 2. a 9. minutě vypíchl soupeři míč a sólový nájezd na domácího gólmana s přehledem zakončil – 0:2. V této části hry jsme domácím prakticky nic nedovolili. Byla jen škoda několika dalších šancí, které jsme nevyužili.

Prvních 10. minut druhé půle bylo stejných jako předchozí část hry. Domácí bušili do naši obrany, jediný jejich výsledek byla pouze nastřelené tyč. Naopak my jsme podnikali rychlé útoky a neustále  zaměstnávali domácího gólmana. Skóre v náš prospěch se posunulo ve 30. min., kdy výhoz Géry usměrnil hlavou do sítě M. Brychta – 0:3. Od této chvíle domácí přešli na hru bez gólmana a nutno říci, že nás hodně potrápili. Ve 33. min. Junior z úhlu snížil na 1:3. Tlak hráčů Benaga pokračoval a my se bránili jen s obtížemi. Snížení na rozdíl jediné branky přišlo ve 38. min., kdy tečovaná střela de Oliveiry zapadla do sítě – 2:3. Závěr utkání jsme již zvládli bez problémů a tři body vezli do Mýta. Naše mužstvo i v této sestavě dokázalo letos podeváté zvítězit a tak si všichni hráči zaslouží velkou pochvalu. Nelze si nic jiného než přát, aby naše vítězná série pokračovala co nejdéle…