Souboj o lídra tabulky vyhrála Chrudim

22.10.2012 18:06

V Praze, dne 20.10.2012

Sobotní odpoledne přineslo atraktivní utkání mezi Bohemians 1905 a FK ERA-PACKem Chrudim. Oba týmy měly do dnešního dne na svém kontě plný počet bodů. Víkendový souboj, o průběžné první místo, svedly nejlepší futsalové kluby ČR před zraky televizních diváků, kteří mohli zajímavé utkání sledovat tradičně na televizní stanici ČT Sport. I přes dosavadní výsledky obou celků byl favorizovaným týmem chrudimský FK ERA-PACK, který potvrdil své vysoké kvality i v tomto utkání a domácí Bohemians 1905 zdolal 3:5.

Přesně ve tři hodiny odpoledne zazněl na Jižním Městě hvizd píšťalky, který odstartoval napínavé futsalové utkání.

První úspěšnou střelu vyslal na bránu domácích Marek Kopecký, který byl v loňské sezóně jednou z důležitých opor pražských klokanů. Díky této gólové akci šla v 5. minutě Chrudim do jednobodového vedení. Dalších deset minut se oba týmy snažili probojovat skrz soupeřovu obranu. Úspěšnější byli ovšem znovu chrudimští hráči. V 15. minutě skóroval po přihrávce Slováčka Max, díky kterému mohla jít Chrudim s dvoubodovým náskokem v klidu do šaten.

Po krátké pauze se oba týmy vrátily na hřiště a hra o cenné tři body mohla pokračovat. Chrudimští futsalisté se hned v začátku druhého poločasu rozstříleli. Ve 21. minutě se trefil díky špatné rozehrávce domácích Michal Mareš. Tři minuty poté lovil ve své bráně balón opět domácí brankář Vozár. Na 0:4 zvýšil tvrdou střelou Lukáš Rešetár. Na nepřívětivý výsledek však dokázal během jedné minuty reagovat Zdeněk Sláma, který je jednou z nových posil pražské Bohemians 1905.

Svoji střeleckou formu ukázal kapitán českého národního týmu i ve 33. minutě, kdy hráli domácí power-play a po přihrávce Novotného snížili na dvoubrankový rozdíl. FK ERA-PACK Chrudim však po dvou inkasovaných brankách nepolevil a naopak si druhý gól připsal Max, kterému se až napodruhé podařilo dostat míč za záda brankáře Vozára. Do konce utkání se ještě za pražské klokany úspěšně trefil potřetí Zdeněk Sláma, kterému nahrál před bránu David Frič, který se vrátil do české futsalové ligy, spolu s nejúspěšnějším střelcem zápasu, ze slovenského klubu Slov-Matic Bratislava.

Druhou možnost porazit české mistry dostane Bohemians 1905 až 15. února, kdy bude toto utkání hostit Chrudim. Týmy na sebe mohou narazit i dříve. Pokud Chrudim porazí v semifinále pražskou Slávii a Bohemians 1905 zdolá United Frýdek-Místek, potkají se oba celky ve finále Poháru FAČR.  Nyní je FK ERA-PACK Chrudim zpět v čele tabulky, kde se na den usídlilo Benago Zruč nad Sázavou, které je nyní druhé. Bohemians 1905 patří spolu s Nejzbachem Vysoké Mýto prozatím místo třetí.

Bohemians 1905 - FK ERA-PACK Chrudim 3:5 (0:2)

Branky: 25. Sláma (Holý), 33. Sláma (Novotný), 40. Sláma (Frič) - 5. Kopecký (Dentihno), 16. Max (Slováček M.), 21. Mareš R. (Douglas), 24. Rešetár (Douglas), 36. MAX (Mareš R)

Bohemians 1905 Futsal: Vozár (Bellada) - Frič (C), Stejskal, Vodecký, Tichý, Holý, Zapletal, Pleyer, Sláma, Eisenreich, Dlouhý, Novotný,

FK ERA-PACK Chrudim: Žďánský, Meller - R.Mareš, MAX, Kopecký, Dentinho, Vladyka (C), Oliva, Cacau, Douglas, Rešetár, Koudelka, Chmelík, Slováček

Autor: Karpíšková