Šlágr kola vyzněl pro Balticfloru

28.02.2015 14:03

1. FC Nejzbach V. Mýto – Balticflora Teplice 2:6 (2:2)

„Chci, abyste si ten zápas užili. Teplice jsou u nás jasně nejlepší, ale vy teď máte fazónu, která v Mýtě dlouho nebyla. Chci po vás stejné nasazení jako v minulých utkáních, a když se prohraje, vědu z toho dělat nebudeme,“ nabádal domácí futsalisty trenér Roman Páral. Pro berany to byl svátek. Balticfloru zdobila třináctizápasová šňůra bez ztráty bodu a Nejzbach doma naděloval nečekaně vysoké příděly. Bylo zaděláno na parádní futsalové představení. Vlkům patřil úvod. Během dvou minut vedli 2:0. Trefili se nejlepší ´bombarďák´ Chance futsal ligy Sidnei a po něm Oliveira A. Mezi tím však mohl srovnat Sklenář. V jasné pozici však totálně selhal. Jak se má naložit s nabídnutou šancí, ukázal svému parťákovi Michalec. Technicky přehodil Jeronima a urostlý forvard mohl zvednout ruce radostí. „Vím, že se ode mě takováto technická finesa nečkeala, ale opravu jsem to tak chtěl,“ vylučoval přítomnost štěstíčka při svém zakončení Michalec. Domácí byli zpátky ve hře, a když o minutu později srovnal skóre Jakub Gerčák, byla Nejzbach aréna zralá na rekonstrukci. To hosté nečekali a jejich sebevědomou hru vystřídala ustrašenost a obava o výsledek. V těchto momentech měli domácí velkou naději svého soka dorazit a připravit mu tak premiérovou porážku v soutěži. A šance na to byly. Nejprve Michalec svoji akci zakončil střelou do tyče a stejný díl brankové konstrukce trefil o pár sekund později Jakub Gerčák. Vlci tak přežili klinickou smrt a vypustili do hry Krakena. Brankář Jeronimo, coby pátý hráč v poli, je těžkým kalibrem Severočechů, ale v Mýtě to příliš nefungovalo. Defenziva Nejzbachu pracovala na výbornou, a tak brazilský gólman zařadil zpátečku mezi tři tyče. Vyrovnaný souboj pokračoval i nadále a štěstěna se stále nemohla rozhodnout, na kterou stranu se má přiklonit. Ve 33. minutě však měla jasno. Do oka jí padly světlezelené dresy Severočechů a Alberto nadvakrát překonal Libora Gerčáka. Na to Mýto zareagovalo okamžitě. Česká brankářská jednička se vysunula do pole a začalo dobývání teplického teritoria. A byl to právě Libor Gerčák, který se mohl stát nesmrtelným. Jeho pumelici ale Jeronimo reflexivně vyrazil a s tím odvál naděje beranů do ztracena. Teplice totiž třikrát vystihly nepřesnou rozehrávku domácí družiny a střelami do opuštěné brány rozhodly utkání, ve kterém se zapotily víc, než čekaly.

Roman Páral, Nejzbach: „Nejsem zklamaný z našeho výkonu, ale z konečného výsledku. Ten je zkreslující. Byl to remízový zápas a při troše štěstí jsme mohli vyhrát. Do 33. minuty jsme drželi nerozhodný stav a poté daly Teplice náhodný gól, který je nakopl. O to víc mě mrzí neproměněné příležitosti zkraje druhého poločasu. Dali jsme dvě tyče, což byla velká smůla. Následná power play se nám vůbec nepovedla. Balticflora nás při ní třikrát potrestala, ale když to shrnu, odehráli jsme povedené utkání. Pokud chcete Teplice porazit, musíte hrát bez chyb a proměňovat vyložené šance. Tohle jsou aspekty, které nás dnes stály body.“

Branky: 12. Michalec, 13. J. Gerčák – 9. Sidnei, 10. Oliveira A., 33. Alberto, 35. a 36. Mardianno, 39. Kovacs. Diváci: 400. ČK: 1-1

Nejzbach: L. Gerčák – J. Gerčák, Münzberger, Michalec, Formánek, Vágner, Šabata, Sklenář, Vladyka, Hrubý

Teplice: Jeronimo – Oliveira A., Oliveira B., Mardiano, Giva, Emersoan, Rodrigues, Salák, Sláma, Kovács, Sidnei, Alberto.