Play - off 1. čtvrtfinále Nejzbach - Benago 5:2 (0:2)

20.03.2010 00:00

play – off 1. čtvrtfinálový zápas

1.FC Nejzbach – Benago Zruč n. S. 5:2 (0:2)

Nejzbach: L.Gerčák, Horyna – Lištván, Formánek, Chadima, Novotný, Vágner, Vácha, Michalec, J. Gerčák, Münzberger, Unger, Jelínek  Trenér: Páral     Diváků: 500        Rozhodčí: Kincl, Linhart, Gasnárek          Branky Nejzbachu: J. Gerčák, Novotný, Vácha, Lištván, vlastní

Vyvrcholení letošní sezóny – paly off pro nás začalo sobotu 20.3. Ve vysokomýtské hale jsme přivítali „starého známého“ – tým Benaga. Soupeři máme vracet loňské vyřazení ze soutěže a tak tento první duel byl velmi očekáván. Odhodlání na naší straně bylo veliké, ale první půle se nám vůbec nepovedla. Utkání bylo v prvních minutách hodně opatrné, nikdo nechtěl udělat chybu a tas se hra odvíjela daleko od obou branek. Změna skóre přišla v 6. minutě a do vedení se dostali hosté. Skluz na naší obraně byl posouzen jako nedovolený, následný trestný kop poslal na branku Filinger a ve shluku před naší brankou byl nejdůraznější Simitči – 0:1. V 7. minutě u postraní čáry přehrál Rodek J. Lištvána a sólovým nájezdem poslal hosty do dvou brankového vedení – 0:2. Pro naše hráče byl tento stav velkým šokem a prakticky do konce poločasu jsme se z něho nedostali. Hru jsme se sice snažili zklidnit, ale byla v ní řada nepřednostní, málo pohybu a hlavně velká nervozita. I přes tyto problémy se naši hráči dostali do několika vyložených šanci. Trefovali však pouze hostujícího gólmana nebo tyče. Vstup do druhé půle se nám vydařil skvěle, naše odhodlání se konečně proměnilo v góly. Bylo jasné, že větší pohyb a důraz v osobních soubojích bude na hosty platit. Kontaktní gól přišel již v 21. minutě, závár před brankou hostí ukončil dezorientovaný FIlinger mastňákem – 1:2. O minutu později vybuchla naplněná hala podruhé, o vyrovnání se zasloužil náš nejmladší – J. Gerčák, který zakončil rychlý protiútok nekompromisní střelou – 2:2. Další minuty přinesly oboustranně opatrnější hru. Bylo jasné, že o výsledku utkání může rozhodnout jediná branka. I přes to, že jsme se snažili neudělat chybu, měli hosté několik dobrých šancí, naštěstí neuspěli. Do vedení nás poslal P. Novotný ve 33. minutě a o minutu později přišla velmi důležitá pojistka. Pěknou akci druhé čtyřky zakončil T. Vácha po přihrávce J. Vágnera. V závěrečných minutách přešli hosté ke hře v pěti, na naše rozjeté hráče to již neplatilo. Ve 39. minutě navíc hosté udělali šestý faul aj. Lištván z prodloužené penalty uzavřel účet utkání – 5:2. Naše první vítězství bylo těžce vybojované. O všem rozhodla druhá půle, ve které jsme hosty jasně přehrávali. K dobrému dojmu z toho zápasu přispěli kvalitní rozhodčí a samozřejmě naši vynikající fanoušci. O druhé vítězství se pokusíme ve středu  24.3. a víme, že to nebude vůbec jednoduché.                                                                                                                                                                                        Jiří Michalec