Nejzbach v Praze potvrdil výbornou fazónu

29.03.2015 20:23

AC Sparta Praha – 1. FC Nejzbach 3:4 pp (1:0)

„Tak nevím, já asi budu skutečně dobrý,“ radoval se po skončení úvodního zápasu čtvrtfinálové série Libor Gerčák. Jeho vyrovnávací branka deset vteřin před závěrečnou sirénou vrátila Nejzbach do hry a následné prodloužení už zvládli svěřenci Romana Párala s velkou bravurou. Hrubý vsítil vítězný gól a Vysokomýtští si mohli dovolit i luxus v podobě dvou neproměněných penalt. V nich neuspěli Hrubý s Vladykou. Ty však nikdo za uši netahal. Nebyl totiž sebemenší důvod. Berani si závěr zkušeně pohlídali a udělali v sérii první krok. Utkání však oko diváka příliš nepotěšilo. Byl to spíš boj než pohledný futsal. Na ten se ale v play off nehraje. Do branky domácích se překvapivě postavil Martin Mareš, Mário Vozár tak zůstal připravený na lavičce a roli dvojky bral s humorem. „Už jsem starý. Brzy půjdu do gólmanského důchodu. Ale vážně, Martin Mareš nyní chytá ve výborné formě, a tak dostal zákonitě přednost. Dost toho pochytal stejně jako na druhé straně Gerčák. Příliš ke koukání to dnes ale nebylo. Oba mančafty se soustředily na defenzivu,“ přiznal Mário Vozár. Sparta však vstřelila branku jako první, a to na dlouhé minuty otupilo útočné choutky hostí. Ty mohl spasit v závěru první půle Münzberger. Ten ale potvrdil fakt, že jeho oblíbeným soupeřem, proti kterému mu to střílí o sto šest, je výhradně chrudimský ERA-PACK.

S góly se roztrhl pytel až ve druhé půli. Nejprve srovnal tečovanou střelou Vágner, ale Sparta šla díky Dlouhému znovu do jednobrankové výhody. Tomu připravil lahůdkové zakončení Křemen a vysloužil si pochvalu od Mária Vozára. „Křemen je velký talent, když na sobě bude dál pracovat, určitě to dotáhne daleko,“ míní Vozár. To samé se dá říct i o Hrubém. Rychlík v dresu Nejzbachu zařídil vyrovnání, a poté dvěma pumelicemi vyprášil Marešovi rukavice. Sparta se však ještě jednou zvedla, ale nikdo z hráčů v rudých dresech ještě netušil, že naposledy. Stejskal využil chyby v defenzivě a Nejzbach sáhl k power play. „Klid, ještě máme čas,“ nabádal k zachování rozvahy v hostujícím táboře Libor Gerčák. A měl pravdu. O vyrovnání se postaral v čase 39:50 právě on. Zkušeně si naběhl na Vágnerovu přihrávku a nebylo co řešit. V prodloužení vše rozhodl Hrubý. Trefil se téměř z nulového úhlu, což střídající Vozár vůbec nečekal. Mýto si tak veze z Prahy historicky první výhru z palubovky pražské Sparty, ke které mu notnou měrou dopomohl domácí kapitán Frič. Ten nejprve ve 32. minutě svou neohrabaností vyřadil ze hry vlastního brankáře Mareše a v prodloužení byl vyloučen za hrubý faul loktem do obličeje pronikajícího Vladyky. Kdyby sázkové kanceláře vypsaly kurz na udělení červené karty, Frič by zcela určitě dopomohl mnoha lidem velkému jmění.

Branky: 16. Havrda, 31. Dlouhý, 35. Stejskal – 24. Vágner, 31. a 43. Hrubý, 40. L. Gerčák. Stav série 0:1

Sparta: Mareš (32. Vozár) – Doša, Frič, Křemen, Zapletal, Sop, Havrda, Rott, Dlouhý, Stejskal, Holeček

Nejzbach: L. Gerčák – J. Gerčák, Šabata, Hrubý, Michalec, Münzberger, Vladyka, Vágner, Hanč, Horyna, Formánek.