Nejzbach s přehledem zdolal Kladno

23.10.2015 20:33

1. FC Nejzbach  V. Mýto – FK Kladno 6:2 (3:0)

Oba celky od sebe dělil pouhý bod v tabulce Chance futsal ligy a ve vzduchu visel vyrovnaný souboj. Ten se však nekonal. Středočeši zaostávali ve všech herních činnostech, což se rozhodně nečekalo.

Průchoďák v obraně a jalová ofenzíva – základní atributy, které stály hosty body. To Nejzbach hrál zcela uvolněně. Jedna krásná akce střídala druhou a bylo se rozhodně na co dívat. Šancí měli domácí na tři zápasy. Evidentně se futsalem dobře bavili, a kdyby se poločasové skóre zastavilo na 8:0, nikdo by se nedivil. Ale do černého se v první půli trefili pouze třikrát. Nejdříve kladenskou konzervu načal Merkl. Poté vymetl šibenici Formánek a na 3:0 zvyšoval po nejkrásnější akci zápasu Vladyka. Další kvantum loženek však berani neproměnili, což byla škoda. A hosté? Směrem dopředu jedna velká bída. Do jediné vážné příležitosti se dostal pouze Ervin Kuč. Hráč s netradičním jménem si však naložil příliš velké sousto a Gerčák jeho blafák vystihl. „V pondělí jsme hráli pohár s druholigovou Chotěboří. Ta byla podle mě kvalitnějším týmem než Kladno. Futsal hraji teprve první rokem a jsem rád za každou minutu na palubovce. Už v týdnu mi kouč řekl, že dnes nastoupím. Tak doufám, že jsem jeho důvěru nezklamal,“ uvedl nováček v černožlutém dresu Jaroslav Kubát. Ten hrál opravdu dobře, což však platí pro celé stádo beranů. Domácí však ve druhém poločase sundali nohu z plynu, čímž dovolili Kladenským dvakrát skórovat. „Obě branky padly po našich chybách a vždy došlo k přečíslení. Naštěstí jsme měli nahráno a na konečný výsledek to nemělo vliv,“ uvedl brankář Libor Gerčák. Nejzbach tak splnil svoje předzápasové předsevzetí naplno bodovat a další dvě utkání se povedou v podobném duchu. „Nyní máme před sebou soupeře, na které si věříme. Česká Lípa i Plzeň jsou hratelní a my se chceme posunout tabulkou vzhůru. Musíme však přestat dělat zbytečné chyby. Dnes kvůli tomu přišel Libor Gerčák o čisté konto,“ přiznal Jaroslav Kubát.

Branky: 4. Merkl, 14. a 28. Formánek, 17. Vladyka, 36. Sklenář – 34. Šnídl, 36. Mažári

Nejzbach: Gerčák – Fidler, Kubát, Sklenář, Michalec, Vágner, Formánek, Jeníček, Šabata, Vladyka, Merkl, Semerád

Kladno: Konečný, Krajč – Müller, Šafář, Mažári, Kaválek, Veselý, Kuč, Fujdiar, Slavík, Šnídl, Červenka, Hafenrichter.