Na Kladně splněno. Šichta to ale byla těžká

08.03.2015 21:14

SA-TAN Kladno – 1. FC Nejzbach 2:3 (1:0)

Předposlední kolo Chance futsal ligy mohlo nabídnout několik překvapivých výsledků. Ty se však nakonec nekonaly. Spekulace o tom, kdo to komu pustí, vzaly za své a všechny duely skončily tak, jak měly, nakonec i ten v kladenské sportovní hale. Satani však do pralesa nechtějí a na Nejzbach vlétli ve velkém stylu. Abrhám ve skluzu zužitkoval přesnou přihrávku od Fitzela a domácí šli už ve třetí minutě do vedení. To mohl následně vymazat J. Gerčák. Toho však zívající Sochůrkova kasička moc nerajcovala a poslal balón do břevna. Hosty poté zachránila tyč po střele Šnídla, a tak jednobrankové manko bylo pro Nejzbach stále hratelné. ´Maňasa´ mohl vymazat hned zkraje druhé půle Semerád. Mířidla však nastavil příliš vysoko, a tak si vzali slovo Kladenští. Fitzel prostřelil Gerčáka a k inkasované brance přidali domácí i pár peprných výrazů směrem k brankáři beranů. V tom vynikal zejména Müller. Toho však důrazně poslal do patřičných míst Vágner a hosté se mohli nadechnout k dokonalému obratu. Ten odstartoval Michalec. Využil chyby v rozehrávce a zkušeně skóroval. Hosté nakopli motorku a uháněli k plnému bodovému zisku. Nejprve parádně vyrovnal Vladyka a dvě minuty před koncem upustil stavidla radosti opět výborně hrající Michalec. Zamířil přesně k tyči a vymazal tak vzpomínky na rok starý kladenský zářez. „Viděl jsem, že je brankář trochu vyběhnutý, tak jsem ho placírkou obstřelil,“ usmíval se forward beranů. SA-TAN si porážkou notně zkomplikoval záchranářské práce. V posledním kole hostí Spartu a musí bodovat. Toho si byl dobře vědom i domácí Petr Pleyer. „Dnes to bylo tvrdé a zbytečně vyhecované. Vedli jsme 2:0 a mohli to v pohodě dohrát. Teď máme týden na to, abychom se na klíčové utkání se Spartou dobře připravili. Pro nás to bude zápas roku,“ uvedl kladenský Jirka Mádl. To Nejzbach může být v pohodě. Páté místo má jisté a následující zápas proti brněnskému Tangu může odehrát s klidnou hlavou.

Branky: 3. Abrhám, 26. Fitzel – 28. a 38. Michalec, 36. Vladyka

Kladno: Sochůrek – Abrhám, Fujdiar, Fitzer, Šnídl, Jaráb, Pleyer, Výborný, Slavík, Čurda, Müller, Hofenrichter

Nejzbach: L. Gerčák – J. Gerčák, Münzberger, Sklenář, Michalec, Hrubý, Semerád, Vágner, Vladyka, Hanč.