Jetbull futsal liga – 20. kolo Torf Pardubice – 1. Fc Nejzbach Vysoké Mýto 2:4 (1:1)

05.03.2011 11:13

Jetbull futsal liga – 20. kolo

Torf Pardubice – 1. Fc Nejzbach Vysoké Mýto

2:4 (1:1)

Nejzbach: Šimon, Gerčák L. – Formánek, Lištván, Vácha, Michalec, Vágner, Unger, Kadeřábek, Gerčák J., Novotný, Beneš                Trenér: Páral     Diváků: 250        Rozhodčí: Blažej, Černý

Branky Nejzbachu: Unger, Michalec, Vácha, Formánek

V derby Pardubického kraje jsme Torfu chtěli vrátit nešťastnou porážku u úvodního duelu v Mýtě. Navíc utkání bylo velmi důležité pro účast a umístění v případném play – off. Úvodní minuty zastihli v lepším rozpoložení domácí hráče, kteří byli povzbuzeni pátečním vítězství na Plzni a čtyřbodovým náskokem před naším týmem. Ujali se také vedení i když branku jsme střelili my, bohužel na špatné straně. R. Michalec při obraném úsilí nešťastně zasáhl míč a nedal Šímovi šanci – 1:0. Druhá desetiminutovka byla z naší strany o poznání lepší, nic jiného nám také vzhledem k vývoji k zápasu a postavení obou mužstev nezbývalo. O  vyrovnání se postaral J. Unger, který zužitkoval přihrávku J. Vágnera a z úhlu prostřelil domácího gólmana – 1:1. Po obrátce se utkání přiostřilo, zrychlilo a zcela zaplněná hala viděla dramatický zápas. Postupně se projevovala naše větší vůle po vítězství. O vedení se postaral ve 35. minutě R. Michalec, který se tentokrát trefil správně do sítě. O dvě minuty později tentýž hráč prodal svoje „kila“ v souboji s gólmanem Hloušem a nedůrazně vyražený míč vrátil hlavou do sítě T. Vácha  -  1:3. Od této chvíle hráli domácí s pěti hráči v poli. Svůj tlak korunovali v předposlední minutě zápasu. Vyrovnání však odmítl P. Formánek, který ve 40. minutě stanovil konečné skóre na 2:4 pro hosty. Naši hráči zaslouží poděkování za velikou bojovnost a snahu dovést utkání do vítězného konce. Pochvalu zaslouží i naši diváci, kteří přijeli do Heřmanova Městce v hojném počtu a po celý zápas o sobě dávali vědět. Boj o play – off vrcholí závěrečnými dvěma zápasy, kdy hostíme Tango a jedeme na Benago.                                                           Jiří Michalec

Roman Páral, trenér Nejzbachu: „Jsme rádi, že jsme vyhráli, protože Pardubicím se letos mimořádně daří. Moc dobře jsme věděli, že Pardubice jsou brejkovým manšaftem, že umí proměňovat brejky dva na jednoho. To se jim bohužel podařilo v prvníp poločase, protože v prvních deseti minutách jsme nehráli to, co jsme po hráčích chtěl, a sice aby drželi co nejvíce balón na svých futsalkáých. Druhou desetiminutovku jsme se ale zapřeli a podařilo se nám vyrovnat, což bylo super. Druhý poločas jsme se dostali do vedení 1:3. Pardubice snižovaly na 2:3, ale my jsme dávali v poslední minutě na 4:2. Myslím si, že to je vítězství zasloužené, že jsme měli větší touhu po vítězství. Chtěl bych klukům poděkovat z a bojovnost, za nasazení a za to, že do utkání dali srdíčko.“