Jetbull futsal liga – 17. kolo Indoss Plzeň – 1. Fc Nejzbach Vysoké Mýto 2:3 (1:0)

22.01.2011 19:17

Jetbull futsal liga – 17. kolo

Indoss Plzeň – 1. Fc Nejzbach Vysoké Mýto

2:3   (1:0)

Nejzbach: Šimon, Gerčák L., Lištván, Formánek, Michalec, Novotný, Vágner, Unger, Kaňkovský, Gerčák J., Kadeřábek                Trenér: Páral     Diváků: 250        Rozhodčí: Černý, Blažej

Branky Nejzbachu: Novotný, Lištván, Vágner

Na zápas do Plzně jsme odjížděli netradičně ve středu a hlavně bez vykartovaného T. Váchy. Velké obavy byly také z výkonu rozhodčích, na které se již několikrát snesla velká kritika od hostujících týmů ( Teplice, Helas). Z našeho pohledu nechvalně proslulý rozhodčí Lobo nyní bydlí v Plzni a je předsedou komise rozhodčích. O oprávněnosti těchto obav nás beze zbytku ujistila 10. minuta. Při závaru před naší brankou, kdy míč odražený od kolena R. Michalce skončil v zámezí, přišlo nepochopitelné rozhodnutí sudího Blažeje. Náš hráč byl vyloučen  za úmyslnou ruku a domácí kopali penaltu. Pokutový kop bravurně zlikvidoval Šíma a ubránili jsme i následnou přesilovku domácích. V této chvíli jsme hráli zbytek zápasu pouze ze 7 hráči do pole a chvíli trvalo, než jsme chytili herní rytmus. Toho ve 14. minutě využili domácí, kteří Čtverákem dali vedoucí gól. Ve zbývajících minutách první půle jsme si vytvořili několik nadějných příležitostí, ovšem bez gólového efektu. Po obrátce hned ve 21. minutě je Vágner zužitkoval přihrávku P. Novotného a vyrovnal na 1:1. Než se domácí rozkoukali , potrestal je nechytatelnou střelou ve 23. minutě J. Lištván – 1:2. Naše hra byla v těchto minutách velmi dobrá, kvalitní obrana podporovaná vynikajícím Šímou nedala domácím šanci. Ve 30. minutě zužitkoval P. Novotný oblouček od J. Vágnera a bylo to 1:3. Otřesení domácí sice ve zbytku zápasu náš tým zatlačili, do velkých šancí se však nedostávali.  Snížit se jim podařilo až 20 vteřin před koncem  a na vyrovnání již bylo pozdě. V našem týmu si všichni beze zbytku zaslouží velkou pochvalu, potěšující je stoupající forma všech hráčů. Můžeme si tak jenom přát, aby vše vydrželo do dalších zápasů.                                                                                                                                              Jiří Michalec