Jetbull futsal liga – 16. kolo 1. Fc Nejzbach – Kajot Helas Brno 6:3 (2:1)

22.01.2011 19:15

Jetbull futsal liga – 16. kolo

1. Fc Nejzbach – Kajot Helas Brno

6:3   (2:1)

Nejzbach: Šimon, Gerčák L., Lištván, Formánek, Michalec, Novotný, Vágner, Unger, Vácha, Kaňkovský, Gerčák J., Kadeřábek         Trenér: Páral     Diváků: 430        Rozhodčí: Molík, Venc

Branky Nejzbachu: Vácha 2, Novotný 2, Formánek, Lištván

V dalším utkání „o šest bodů“ jsme na domácí palubovce přivítali předposlední tým tabulky Helas Brno. Hostům jsme chtěli oplatit porážku z prvního vzájemného souboje a potvrdit důležité body z Třince. První půli jsme vyhráli rozdílem jediného gólu, ale skóre mohlo být mnohem vyšší. Ujali jsme se vedení v 5. minutě, kdy T. Vácha zužitkoval přihrávku R. Michalce. Hosté sice v 9. minutě vyrovnali, ale z rozehry se individuálně prosadil P. Novotný. V dalších minutách jsme průběh první půle kontrolovali, vytvářeli si šance, ale zakončení bylo nepřesné.

Po obrátce se naše hra, stejně jako v předešlých utkání hodně zlepšila. Zvýšená aktivita, důraz a pohyb brzy přinesl rozhodující náskok. Za jedenáct minut jsme hostům utekli na čtyřgólový rozdíl a ti byli zralí na ručník. Náš mladý tým toho však nevyužil a dovolil Helasu dostat se během jediné minuty zpět jsme do hry. Naštěstí v závěrečných minutách dobře bránili hru hostů v pěti v poli a nakonec uklidňující brankou uzavřeli gólový účet utkání. Získali jsme velmi důležité body. Náš výkon sice nebyl bez chyb, ale do dalších zápasů je potěšitelná bojovnost a nasazení našich hráčů.                                      Jiří Michalec

Roman Páral, trenér Nejzbachu: „ Nelíbilo se mi, že jsme hráli v první půli s malým pohybem. Druhá půlka ale byla daleko lepší. Ze začátku jsme nasadili vysoké tempo, plno rotací, náběhů a stříleli krásné branky. Dostali jsme se až na vedení 5:1, potom jsme ubrali, ale taktickou hrou jsme si udrželi vítězství.“