Jetbull futsal liga – 12. kolo 1. Fc Nejzbach Vysoké Mýto – Slavia Praha 7:2 (1:0)

11.12.2010 19:17

Jetbull futsal liga – 12. kolo

1. Fc Nejzbach Vysoké Mýto – Slavia Praha 7:2 (1:0)

Nejzbach: Gerčák L., Formánek, Bakeš, Michalec, Vágner, Lištván, Vácha, Jelínek, Brychta, Gerčák J., Kadeřábek, Halsbach         Trenér: Páral             Diváků: 445   Rozhodčí: Markovský, Henách

Branky Nejzbachu:  Formánek 2, Lištván 2, Vácha, Michalec, Vágner

Hostům z Prahy jsme měli vracet dvougólovou prohru z prvního vzájemného utkání a vlastně výhra byla pro naše trápící se mužstvo nutností. V této sezóně prožíváme velkou herní krizi a na bodové zisky se hrozně nadřeme. Stejně tak tomu bylo i v první půli zápasu. Hráči ze Slávie se nikam nehrnuli, trpělivě drželi míč a čekali na naše chyby. Této taktiky jsme si byli vědomi a tak se diváci dost nudili. Hra byla oboustranně hodně opatrná bez pohybu a nějakého nápadu. Jediný gól padl v závěrečné minutě Formánka z dobře rozehraného trestného kopu – 1:0.

Druhá půle byla z našeho pohledu o moc lepší. Zvýšená agresivita a bojovnost nakonec slavila úspěch. Hosty jsme zatlačili a využívali jejich chyb v rozehrávce. Jediným problémem bylo snížení na 2:1, kdy se hosté dostali na dostřel a mnoho nechybělo k vyrovnání. Po té přišly tři rychlé branky a bylo rozhodnuto. Velkou pochvalu zasluhují vynikající diváci, kteří si zápas konečně užili a svým povzbuzováním přispěli k výborné náladě v hale. Vítězství je pro nás povzbuzením, ale teprve další zápasy ukáží, zda – li to náš tým posune dál a výš v tabulce.                                                                               Jiří Michalec

Roman Páral, trenér Nejzbachu: „Situace nebyla lehká, byli jsme před tímto zápasem poslední a prohra by nás posunula ještě níže, především psychicky. Naše vítězství je zasloužené, protože jsme dali víc branek než soupeř a opravdu nás velmi podržel brankář Libor Gerčák, který chytal výborně. Musím ale pochválit celý kolektiv. Musíme však pracovat dále, protože jedna vlaštovka jaro nedělá. Je potřeba se připravit na další zápasy.“