Benago nastřílelo v šestém kole jedenáct gólů a je v čele tabulky!

22.10.2012 18:03

V Praze, dne 20.9.2012

Polovina zápasů 6. kola Chance Futsal ligy je dohrána. Páteční večer přinesl fanouškům futsalu hned tři zajímavá utkání. O první body se v hale domácího Nejzbachu Vysoké Mýto pokusili Démoni z České Lípy, Benago Zruč nad Sázavou se dostalo na půdě plzeňského Indossu do čela tabulky a Helas si připsal v utkání s Torfem Pardubice druhé vítězství.

Domácí fanoušci plzeňského Indossu odcházeli z šestého ligového utkání zklamaní. Benago Zruč nad Sázavou rozstřílelo domácí rozdílem devíti branek. Už od první minuty bylo jasné, kdo bude mít na hřišti převahu. Hosté skórovali v prvních pěti minutách hned třikrát. K tříbrankovému náskoku pomohl Lištván, Mareš a Holeček. Všichni tři byli do konce poločasu ještě jednou střelecky úspěšní. Mezitím se v 6. minutě trefil ještě Brahimi a domácí tak odcházeli po dvaceti minutách z hřiště se sedmibodovým mankem.

Ve druhé části zápasu hosté nepovolili. Už ve druhé minutě druhého poločasu zvýšil na 0:8 Marcel Rodek. Plzeňští se stále snažili projít přes obranu hostů, ale místo gólu si připsali dvě žluté karty, které dostal kapitán Kučera a Štrajt. Do 39. minuty nedokázali domácí protlačit míč do soupeřovy branky a naopak neubránili dvě střely Váni a Holečkův třetí úspěšný pokus. Minutu před koncem tak domácí viděli výsledek 0:11, který se jim v poslední minutě podařilo trochu upravit. Za domácí skóroval Štrajt a Böhm. S výsledkem 2:11 zůstává Plzeň prozatím na sedmém místě a Benago Zruč nad Sázavou se dostalo do čela tabulky. Jak dlouho se na přední příčce udrží, rozhodne dnešní zápas mezi FK ERA-PACKEM Chrudim a Bohemians 1905, který bude živě vysílán na programu ČT Sport.

Střelecky nabité utkání předvedl i Nejzbach Vysoké Mýto a Démoni z České Lípy. Démoni přijeli do utkání proti Nejzbachu s cílem získat první body a dostat se tak z posledního místa. Do vedení je však domácí za celý zápas nepustili a už 22 vteřin po zahájení zápasu skóroval do brány hostů Jakub Gerčák.  Oběma týmům se zpočátku moc nedařilo. Naděje přišla v 8. minutě pro hosty, kdy překonal Gerčáka ze standardní situace Soukup. Další standardní situaci úspěšně využili v 15. minutě naopak domácí, kdy prostřelil zeď i brankáře Jeníček. Minutu před koncem první půlky završil na 3:1 domácí hráč Novotný.

Druhý poločas byl značně vyhrocený. Na obou stranách padaly žluté karty a dvě minuty před koncem utkání měly na svých kontech oba týmy, za stavu 5:3, pět akumulovaných faulů. Diváci už jen čekali, kdo udělá šestý faul a dostane šanci proměnit desítku. K jejich zklamání faulovali domácí a Soukup snížil na 5:4. Konec utkání byl značně dramatický a i přes veškerou snahu hostů odvézt si alespoň jeden bod, si další body připsal Nejzbach Vysoké Mýto. „Jsem spokojený s hrou hráčů. Myslím si, že jdeme s výkonností zápas od zápasu nahoru. Určitě si co nevidět nějaké body připíšeme,“ zhodnotil kladně hru hráčů České Lípy předseda klubu Jiří Šubrt.“

Druhý nováček Chance Futsal ligy je na tom o něco lépe. Vítězstvím nad pardubickým Torfem si Helas Brno připsal už druhou výhru. Hosté měli sice hned v úvodní minutě obrovskou gólovou šanci, ale první vstřelenou branku zaznamenali domácí v 9. minutě, kdy se mezi nohy Šimona trefil Lacko. Torf se snažil vyrovnat, ale do konce prvního poločasu zůstal stav na obou stranách neměnný. Pouze ve 12. minutě zastavil faulem únik hostů Svoboda, který za svůj zákrok viděl červenou kartu.

Až ve 24. minutě se dočkali diváci druhého gólu, který opět vstřelil domácí Helas. Do dvoubrankového vedení poslal brněnské hráče Lerch. Dalších patnáct minut mohli fanoušci sledovat několik neúspěšných akcí domácích i pardubického Torfu. Oba týmy střídavě útočily na soupeřovu branku, ale až v posledních dvou minutách se podařilo skórovat hned dvakrát domácím a upravit tak konečný výsledek na 4:0. Ve 38. minutě uklidil míč do soupeřovy branky Lacko a v poslední minutě si připsal gól Vojtěch Cupák. Helas Brno tak uskočilo Torfu na rozdíl jedné výhry.

Nejzbach V.Mýto x Démoni Č.Lípa 5:4 (3:1)

Branky: 1. Gerčák J. (Münzberger), 15. Jeníček, 19. Novotný, 25. Semerád, 28. Semerád (Novotný) - 8. Soukup, 22. Soukup (Bejda), 38. Beránek (Bejda), 39. Soukup

Nejzbach Vysoké Mýto: Libor Gerčák, Pavel Formánek, Michal Brychta, Petr Jeníček, Roman Michalec, Michal Jiráský, Jakub Vágner, Krátký Michal, Jakub Gerčák, Miroslav Semerád, Pavel Novotný, Petr Münzberger, Roman Netolický, Lukáš Till

FC Démoni Česká Lípa: Knobloch Ondřej, Bejda Stanislav, Pulpán Lukáš, Kaňkovský Karel, Beránek Jiří, Zdich Václav, Zelenka Michal, Švec Martin, Soukup Milan, Dutka Jakub, Demke Lukáš, Michálek Marek

Indoss Plzeň x Benago Zruč n.S. 2:11 (0:7)

Branky: 39. Štrajt M., 39. Böhm L. - 2. Lištván J., 3. Mareš M., 4. Holeček M. (Mareš M.), 6. Brahimi, 10. Lištván J., 11. Mareš M., 14. Holeček M., 22. Rodek M., 27. Váňa P., 37. Holeček M., 38. Váňa P.

SK Indoss Plzeň: Hajžman, Landrgott - Kučera, Míka, Tratina, Švehla, Manotwetz, Štrajt, Štochl, Böhm, Grätsh, Bešta, Lávička, Havlas

FC Benago Zruč nad Sázavou: Mareš, Rodek, Šimitči, Lištván, Váňa, Mareš, Brahimi, Holeček, Kopecký, Kudrna

Helas Brno x Torf Pardubice 4:0 (1:0)

Branky: 9. Lacko (Cupák V.), 24. Lerch (Lidmila), 38. Lacko (Klimeš), 40. Cupák V.

Helas Brno: Tuháček (Večeřa) - Cupák V., Svoboda, Chalupský, Lerch, Ovčačík, Lidmila, Vlach, Švihálek, Klimeš, Sýkora, Mrázek, Lacko

Torf Pardubice: Šimon - Chvála, Fidra, Slováček, Urbanec, Jelínek, Melechovský, Sklenář, Molnár

Autor: Karpíšková