9. kolo - Šumperk - Nejzbach 3:3 (1:1)

23.11.2011 19:11

Úterní zápas v Šumperku přinesl bojovný, tvrdý futsal se zaslouženou remízou. Hráči Delty jsou v domácím prostředí těžkým soupeřem podporovaní diváky a rozhodčími z Moravy. Toto vše se do puntíku potvrdilo. Úvod utkání se nám povedl a již ve 2.minutě P.Jeníček po samostatném úniku skóroval - 0:1. Poté byl zápas vcelku vyrovnaný, ovšem od 10.minuty se začali prosazovat domácí, zle zatápěli naší obraně. Nebýt Gerčáka v brance mohlo být po poločase rozhodnuto. Ten doslova čaroval a držel naše šance na bodový zisk. Inkasoval pouze jednou v 15.minutě, kdy dvě tvrdé střely vyrazil, ale na dorážku Hrudy byl krátký - 1:1. Po obrátce se náš výkon podstatně zlepšil. V sestavě vystřídal P.Műnzberger J.Zdražila, začali jsme hrát více aktivně, domácí jsme napadali a tato agresivita se pomalu vyplácela. Paradoxně ale šli do vedení domácí. Ve 24.minutě se prosadil Navrátil - 2:1. Na náš styl hry ale delta nenacházela zbraň a stále více jsme ohrožovali domácí svatyni. Vyrovnání přišlo ve 29.minutě, kdy P.Jeníček propálil vše co míči stálo v cestě - 2:2. Ve 33.minutě přišla nejhezčí akce zápasu, kdy M.Semerád našel Z.Dostála a ten do prázdné branky - 2:3. V zoufalém tlaku domácích jsme mohli několikrát zvýšit naše vedení a rozhodnout. Ve 36.minutě jsme však špatně přebrali domácí hráče a kanonýr Málko dělovkou vyrovnal na konečných 3:3. Remíza je zasloužená, ale přesto jsme již pomalu věřili, že vedení udržíme. Nedá se nic dělat, nyní se musíme připravit na velmi těžký zápas s Kladnem. V závěru musím poděkovat všem za obrovskou bojovnost a snahu. Vynikající byl L.Gerčák a velmi dobře hrál P.Jeníček.