22. kolo 1.FC Nejzbach - Balticflora Teplice 2:2 (0:1)

04.04.2012 19:43

Nejzbach:  Gerčák - Formánek, M.Brychta, Jeníček, Michalec, Jiráský, Forgáč, Semerád, Dostál, Novotný, Münzberger Morong Trenér: Páral  Diváků: 485  Rozhodčí :  Linhart, Rybka, Tomeš

Branky Nejzbachu : M.Brychta, Formánek

V posledním zápase základní části prakticky již o nic nešlo, Pouze náš tým se mohl v případě bodového zisku a prohry Torfu dostat na páté místo. Teplice jsou však velmi atraktivní soupeř a proto přilákaly do hlediště hodně fanoušků. Kdo přišel nelitoval. Od úvodních minut se hrál oboustranně vynikající zápas a přesto, že nepadalo mnoho gólů, všichni v hale DM byli v napětí do poslední minuty. V prvních deseti minutách jsme se pokoušeli diktovat tempo hry. Hosty jsme sice zatlačili, pár šancí si vytvořili, ale proměňování i těch stoprocentních nám dělalo veliké problémy. Hosté z Teplic se postupně v naší hale adaptovali a zejména jejich mladíci nám začali svým pohybem dělat problémy. Jediný gól úvodní části padl do domácí sítě. Zkušený Salák vyzval ke skórování v 9.minutě Tichého a ten v koncovce nezaváhal – 0:1. Po obrátce tempo hry prudce vzrostlo, náš tým začal více riskovat a pro hosty se čím dál více začali otvírat brejkové situace, Géra byl však vždy proti. My dále sázeli na dvě osvědčené varianty, dlouhé výhozy a nebo hru s Gérou v poli. Ta druhá se nám nakonec vyplatila ve 26.minutě. Po rozebrání hostující obrany mladíček M.Brychta stál na správném místě u pravé tyče a bylo 1:1. Další minuty se nesly ve znamení úporné snahy obou týmů strhnout vedení na svou stranu. To se podařilo nakonec hostům ve 37.minutě. Ti použili stejnou herní variantu jako my a s pěti hráči v poli nás vyškolili Sokovninem po přihrávce Saláka – 1:2. O spravedlivou remízu se nakonec zasloužil kapitán P.Formánek, který ve 40.minutě nádherným volejem vyrovnal na 2:2. Co k tomu závěrem dodat ? Pouze snad to, že všichni v hale viděli skvělé utkání a naši hráči si trochu napravili pošramocenou pověst z předchozích zápasů. S Teplicemi si tak rozdáme čtvrtfinále play-off.