19. kolo Torf Pardubice – 1. FC Nejzbach 1:2 (0:1)

06.02.2010 00:00

Nejzbach: L. Gerčák, Horyna – J. Vágner, Lištván, Chadima, Unger, Jelínek, Vácha, Michalec, Zachař              Trenér: Páral           Diváků: 300 Rozhodčí: O. Černý, Miller

Branky Nejzbachu: Formánek, Novotný

Na utkání 19. kola jsme odjížděli v sobotu 6. 2. do sportovní haly v Heřmanově Městci. Našim soupeřem byl jako tradičně v této hale, celek Torfu Pardubice. Oba týmy mají v této sezóně rozdílné cíle. Zatímco „perníkáři“ nemají ještě záchranu jistou a snaží se zároveň proklouznout do play-off, my si vyřazovací část již nenecháme ujít a navíc se snažíme bojovat o lepší než čtvrté místo. Nicméně derby nemělo favorita, navíc když naše sestava byla zdecimována zraněními a mladíci J. Gerčák a M. Brychta si užívali svoji chvilku slávy na  „maturiťáku“ v Chrudimi

První poločas začal oboustranně velmi opatrně. Obě mužstva se nechtěla dopustit hrubky, a tak sázela na zajištěnou obranou. My jsme si hlavně hlídali hvězdu domácích – Jeřábka, kterého si přebírali R. Michalec s O. Jelínkem. Ostatní naši borci se nepouštěli do zbytečných risků a čekali na svoji šanci. První hrubka domácích přišla v 8. minutě a hned měnila skóre. Náš nejlepší hráč v tomto utkání P. Formánek vystihl nepřesnou rozehru domácích a nedal gólmanovi šanci – 0:1. V dalších minutách jsem zcela ovládli hru. Jediným kazem bylo neproměnění několika nájezdů. Druhá půle byla opakem té první. Domácí zvýšili pohyb, agresivitu a my se bránili s vypětím všech sil. Vyrovnání přišlo ve 30. minutě. Nedáš – dostaneš opět platilo a hráči Torfu z protiútoku R. Malým trestali – 1:1. Taktická bitva pokračovala i v dalších minutách. Pro oba týmy remíza nic neřešila. Štěstí se nakonec přiklonilo na naší stranu, když se v poslední minutě P. Novotný vymanil z držení domácího beka a s pomocí teče gólmana dopravil míč do sítě – 1:2. V závěru hrál Torf bez gólmana, vynutil si tlak, ale skóre se již neměnilo.

Naši hráči si zaslouží velkou pochvalu. Celý zápas dřeli, dodrželi taktiku a nechali na palubovce srdce. V dalším kole náš čeká velmi těžký soupeř, slepenec hráčů z celé Evropy a Brazílie a velký favorit soutěže – Balticflora Teplice. Zároveň to bude přímý souboj o třetí místo v tabulce, což před sezónou čekal málokdo….