18. kolo Nejzbach - Indoss Plzeň 9:2 (4:0)

06.03.2012 19:23

V 18.kole 1.futsalové ligy jsme přivítali celek Indossu Plzeň. V posledních třech domácích zápasech jsme nebodovali a také utkání v Liberci bylo i přes vítězství velkým propadákem. Tlak na hráče byl proto znatelný, potřebovali jsme konečně zabrat a to nejen výsledkově, ale i herně. Ke cti našich borců lze říci, že se toho úkolu zhostili velmi dobře a hodně prořídlé hlediště svým výkonem uspokojili. Již od první minuty náš tým převzal taktovku a hosty tlačil před vlastní branku. Úvodní gól na sebe nenechal dlouho čekat. Ve 2.minutě výhoz Géry prodloužil P.Novotný do hostující sítě - 1:0. Ve 4.minutě zakončil M.Semerád krásnou kombinaci první čtyřky po rozehraném rohovém kopu - 2:0. V 11. a 12. minutě jsme vstřelili další dvě branky a o vítězi zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Na 3:0 zvyšoval dorážkou M.Jiráský a o poslední gól první půle se postaral P.Műnzberger. Po obrátce se hosté pokusili s výsledkem něco udělat. Zvýšený pohyb podpořili hrou bez brankáře. Získali územní převahu, ale naše obranná hra byla tentokrát o poznání kvalitnější než v předchozích zápasech. Náznaky šancí hostům vychytal Géra a navíc J.Vágner ve 25.minutě a Z.Dostál ve 29.minutě trefili odkrytou plzeňskou branku a zvýšili na 6:0. Na snížení hostů ve 31.minutě odpověděl o minutu později P.Formánek - 7:1. V dalších minutách se zápas již prakticky dohrával. Za zmínku stojí pouze dosti ostrá hra hostů, kteří výsledek evidentně neunášeli a nervy jim pracovali naplno. Jen díky benevolenci obou rozhodčích všichni plzenští dohráli a my nekopali prodloužené penalty. V závěru utkání po snížení na 7:2, zvýšil po samostatné akci P.Jeníček a konečné skóre na 9:2 stanovil v poslední minutě kapitán P.Formánek. Závěrem lze říci, že náš tým podal zodpovědný výkon podpořený kvalitní obranou. V tabulce ztrácíme bod na čtvrté místo a tak je ve zbývajících čtyřech kolech stále o co hrát.