16. kolo Vysoké Mýto - Chrudim 2:11 (1:5)

21.02.2012 21:47

Nejzbach:  Gerčák L, Černík, Zdražil, Jeníček, Michalec, Jiráský, Vágner, Unger, Semerád, Dostál, Novotný, Melechovský

Trenér: Páral   Diváků: 495  Rozhodčí : Honěk, Pražák, Tomeš

Branky Nejzbachu :  Novotný, Dostál

Domácí futsalisté i bez vykartovaného kapitána týmu Formánka, který je bývalým hráčem Era-Packu, začali aktivně a již ve 4. minutě se ujali vedení po přímém kopu Novotného. Jenže zkušeného soupeře to nezaskočilo a již za dvě minuty bylo vyrovnáno po trefě Maxe, který touto střelou z úhlu načal svůj brankostroj.Celkovým počtem pěti gólů výrazně stáhl náskok vedoucího kanonýra soutěže Michala Seidlera z Tanga Brno, který dal již 34 gólů, zatímco Brazilec ve službách Era-Packu vstřelil jenom o gól méně.Další míče v síti reprezentačního brankáře Gerčáka na sebe nenechaly dlouho čekat. V 10. minutě lovil ze svého čeřenu hned dvakrát po střelách Slováčka a Maxe, aby ve 12. minutě zvyšoval Popelka již na 4:1. Do konce poločasu navýšil vedení favorita Vladyka po dorážce neproměněného desetimetrového kopu M. Mareše – 5:1.                                                                                    Brankostroj chrudimských fotbalistů pokračoval vcelku rovnoměrně i po změně stran, kdy už na hrací ploše existovalo prakticky jenom jedno mužstvo. Ve 24. minutě zvýšil Vladyka z penalty na 1:6, za tři minuty skóroval Douglas, poté Max těžil dvakrát ze spolupráce s bratry Marešovými a bylo to již 9:1. Jubilejní desátý gól vítězů zaznamenal Vladyka a vyhnal reprezentanta Gerčáka na lavičku náhradníků. Jeho nástupce Černík inkasoval už pouze jednou od kanonýra zápasu Maxe ve 37. minutě. Poslední slovo patřilo domácímu Dostálovi, který hrál svého času také v Chrudimi, ale to jeho tým po takovém debaklu nemohlo rozjásat.

Roman Páral, trenér Nejzbachu: „To, čeho jsem se obával, se plnou měrou naplnilo. Dostali jsme se do vedení a zhruba osm minut to bylo dobré, potom jsme měli zhruba tři šance. Era – Pack ale přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a začal nás více napadat a hrát. Dostali jsme naším malým důrazem čtyři branky. Kluci to zabalili a přestali bojovat. Bylo vidět, že jsou naprosto odevzdaní a zápas jen dohráli. Řekl bych, že druhý poločas byl pro Era – Pack jen lepším tréninkem.“