12. kolo Tango Brno – 1. FC Nejzbach 2:3 (2:1)

20.11.2009 00:00

Tango Brno – 1. FC Nejzbach 2:3 (2:1)

Nejzbach: L. Gerčák, Horyna – Jelínek, Novotný, Michalec, Chadima, Unger, J. Vágner, Lištván, Vácha, J. Gerčák, Bakeš                Trenér: Páral                     Diváků: 450                        Rozhodčí: Blažej, O. Černý

Branky Nejzbachu: J. Gerčák, J. Vágner, Novotný

Po debaklu v Chrudimi nás čekal další těžký soupeř brněnské Tango. Tento celek se jako nováček určitě nechová, okupuje druhé místo v tabulce a první prohru si odnesl až v minulém kole, kdy ho porazil Jistebník. Z domácích také před zápasem vyzařovalo velké sebevědomí a nějaké komplikace si vůbec nepřipouštěli. Na naše borce by si zřejmě nikdo nevsadil, ale oni tentokrát nebrali ohledy na různé prognózy a předvedli velmi obětavý a bojovný výkon, založený na bezchybné obraně. V první půli jsme Tango překvapili sestavou, kdy obávaný kanonýr P. Novotný byl pouze na lavičce náhradníků a místo něho nastoupil J. Unger, který svou bojovností na domácí platil. Úvodní část se nám vůbec nepodařila. Hráči se ihned po ztrátě míče zapojovali do bránění a domácí do šancí pouštěli minimálně. Co prošlo, pochytal vynikající Géra. Jediný gól této půle vstřelil J. Gerčák po nahrávce O. Jelínka v 6. minutě – 0:1. Do druhé půle vlétli domácí jako uragán a hned v úvodní minutě J. Havlem vyrovnali na 1:1. V dalších minutách měli velkou územní převahu, ale bez gólového efektu. Šokem pro ně byla 26. min., kdy hrubku v rozehře vystihl J. Vágner a po sóle přes půl hřiště prostřelil domácího gólmana – 1:2. Domácí ještě více přidali a svůj tlak korunovali ve 30.minutě. Po závaru před naší brankou vyrovnal opět J. Havel – 2:2. Na závěrečné minuty nastoupili M. Bakeš a P. Novotný. Toto střídaní se ukázalo jako rozhodující. Díky příchodu těchto hráčů se hra vyrovnala a nakonec P. Novotný vstřelil vítězný gól. Ve 38. minutě domácí gólman střelu T. Váchy pouze vyrazil a náš kanonýr se hlavou nemýlil – 2:3. Výhra v Brně je pro nás velkou vzpruhou do dalších bojů. Důležité je, že jsme neztratili kontakt se špicí a v dalších zápasech se pokusíme toto lichotivé umístění udržet a vytvořit si tak dobrou pozici pro play-off.