1.zápas play off Balticflora Teplice – 1.FC Nejzbach 3:4 (0:1, 3:3)

04.04.2012 19:44

Nejzbach:  Gerčák - Formánek, M.Brychta, Jeníček, Michalec, Jiráský, Forgáč, Semerád, Dostál, Novotný, Münzberger Morong Trenér: Páral  Rozhodčí: Trlida, M.Černý, Smreček

Branky Nejzbachu : Formánek, Műnzberger, Novotný, L.Gerčák (rozhodující penalta)

V pátek 30.3.2012 pro náš tým začalo letošní play-off. Za soupeřem jsme cestovali do Teplic nádherným autobusem a hlavně pohodovým řidičem D.Zahradníkem. Ten na rozdíl od amatéra, který nás vezl do Kladna navodil ihned pohodovou atmosféru, která byla po celou čtyřhodinovou cestu v autobuse cítit. Odhodlání v našem týmu bylo veliké. Domácí Teplice byli dle mého názoru v prvním utkání jasným favoritem. O to větší překvapení bylo, jak jsme se s úvodními minutami vypořádali my. Aktivní obranou jsme se snažili využít každého jejich zaváhání. Pološancí a dokonce i tutovek přibývalo a v 15.minutě udeřilo. P Formánek jako správný kapitán nezaváhal – 0:1. Evidentně zaskočení domácí do konce 1.půle již nic nevymysleli. Po obrátce bylo ale vše jinak. Hráči Teplic zvýšili pohyb a zle nám zatápěli. Ve 24.minutě se kapitán na druhé straně Tolstov rychlou kličkou uvolnil přes M.Brychtu a nekompromisně vyrovnal – 1:1. Naši hráči se však rychle oklepali a pomalu využívali částečného uspokojení domácích. Začali jsme zle zatápět také domácímu gólmanovi. Na hřiště se dostal P.Novotný, který vystřídal mladíka Brychtu a mužstvu to pomohlo. Vedení na svou stranu jsme strhli ve 27.minutě, kdy po závaru před domácí svatyní byl poslední u míče P.Műnzberger – 1:2. Domácí však vyrovnali o dvě minuty později. Kiliján se prosmýkl kolem Z.Dostála a Géra byl bez šance – 2:2. V závěrečných minutách normální hrací doby jsme mohli rozhodnout. Nevyužili jsme však několik tutových brejkových situací a tak se šlo do prodloužení 2x5 minut. První část nastavení byla oboustranně opatrná bez nějakých velkých šancí. Ve druhé části, ale nervy všech pracovali naplno. Ve 47.minztě M.Semerád patičkou poslal do šance P.Novotného – 2:3. Domácí ještě v téže minutě šli do hry bez gólmana a po krásném uvolnění Pakhomov vyrovnal na konečných 3:3. Penaltová loterie pěkně prověřila nervovou soustavu všech hráčů i funkcionářů. Nakonec jsme se radovali my. Postupně se trefili P.Formánek, P.Novotný, Z.Dostál a P.Jeníček. Ve čtvrté sérii Géra vychytal Pakhomova a když si ji chytil, tak si ji i dal a rozhodl o naší výhře v prvním zápase. Vydřeli jsme výhru, ale není potřeba dělat velké závěry. Sice vedeme, ale v úterý se pokračuje. Teplice jsou velice kvalitní tým a tato série je teprve na začátku. Přesto si myslím, že nejsme bez šance na celkový úspěch.